-
Здравейте, много ви благодаря за всичко!
Изключително бързи, точни и коректни сте!
Сега от мен остава само да се представя добре и да почерпя.
Елица Б, ВТУ София
-
Благодаря много,
разработката е оценена с отличен!
Ася Д, МВБУ
-
Благодаря ви имам 6 на дипломната!
Михаил К, ВУЗФ
|
Магистърска теза
Магистърската теза или дисертация е проект, представен в подкрепа на кандидатурата за диплома или професионална квалификация и представлява изследвания и констатации на автора. В някои страни / университети, думата теза или сродни се използва като част от курс на обучение за "бакалавър" или на магистър, а дисертация обикновено се прилага към докторска степен.
Магистърската теза е научен трактат, който потвърждава конкретна гледна точка в резултат на изследвания от други източници, извършени по време на специализацията. Дисертацията е изискване за получаване на докторска степен в резултат на оригинални научни изследвания. Въпреки че съдържанието на една магистърска теза или дисертация е прерогатив на студентите и академичният съвет, форматът се задава от факултета.
Магистърските тези се различават по структурата си в много и различни области на обучение - изкуства, хуманитарни науки, социални науки, технологии и т.н. Проектът обикновено е доклад на изследователски анализ зададена тема, а структурата му почти винаги включва:
- въвеждане на изследователска тема, с обяснение на причините, поради въпроса е избран за проучване;
- проучване на съответната литература и обобщение как тя се отразила на изследвания проблем;
- обяснява се начина, по който научните изследвания са проектирани и защо изследователските методи се използват или са били избрани;
- посочват се наличните данни;
- анализират се констатациите и се обсъждат в контекста на ползваните източници;
- заключение.
Общите насоки за процесът на писане са:
- Логичен и ясен начин на изразяване в академичен стил и писмена форма. Цитати на други езици, освен българският без необходимият превод са неприемвливи.
- Няма специфично изискване за обем, работи се по критериите на съответният академичен съвет.
- Форматът обикновено е А4 – 30 реда, 60-62 символа на ред. Стилът е Times New Roman – 14 pt.
- Броя на екземплярите на проекта се договаря с ръководителя на проекта, но минимума е два – за комисията и за архива.
Специфичните изисквания, включително номериране на страници, разположението, вида и цвета на хартията, допустимите източници, размера на хартията , реда за препратки и стила на цитатите, се определят от съответното учебно заведение. |
|