-
Здравейте, Благодаря Ви отново за невероятната тема. Много се радвам, че се се намерихме :D. Притежавате изключителен професионализъм, знания, опит, библиотека и мотивация за творество. Благодаря! :) :) :)
Росица В, София
-
Много ви благодаря за страхотния проект. Останах очарована, ако имам нужа от помощ отново бих ви се доверила.
Галина Х., София
-
Здравейте , приятели от Дипломни.ЕУ , искам да Ви благодаря за подкрепата и помоща Ви в този така важен и значим момент за всеки студент и участник в академичния живот - дипломирането и получаването на научна степен - в моя случай магистър :)
Пламен Й, УНСС
|
Курсов проект
Курсовият проект е неразделна част от образователната система на много нива. Той е предназначен да тества способността за прилагане на теории и концепции, които са били заложени в обучителният курс или модул. Обикновено курсова работа е под формата на доклад за събитие или решаване на проблеми.
Има много видове курсови проекти, тъй като има различни изисквания за дължина. Въпреки това, всеки курсов проект има за цел да покаже разбиране на теорията и способността на обучаемият да отнася теоретичните си познания за реални житейски ситуации. Курсовата работа трябва да бъде представена по логичен и ясен начин на изразяване в академичен стил и писмена форма.
Структурата на курсовата работа по правило се състои от: Въведение (целта на курсовата работа, темата на разследване, методите, подчертават актуалността и значимостта им); Основно тяло – излагане на същностната информация, Заключение - в края на документа; Библиография и Приложения.
Основните изисквания за написването му са:
- Разделите и подраздели трябва да бъдат номерирани и озаглавени по такъв начин, че да помогнат на читателя да се ориентира в текста;
- Да има лист със съдържание, както и номера на съответните страници;
- Включените цитати и препратки да бъдат надлежно обозначени;
- Включва се пълен списък на ползваната литература и на приложенията.
Общите насоки за написването на курсов проект са следните:
Въведението трябва да бъде кратко, но задълбочено с обсъждане на контекста на проблема. Обикновено е около 1 ½ до 2 страници. То включва:
- Цел на изготвяне на доклада;
- Обща информация (например кратка история на организацията, контекст на тема или проблем);
- Преглед на източниците (какви изследването вече са били направени в тази област)
- Обхват, т.е. размерът на събраните данни, времеви рамки, фокус на събиране на данни и дискусия (например, отдел или цялата организация);
- Методология на използваните данни (например, който е бил интервюиран, какъв вид материал е бил отнесен до проблема);
- Предположения и ограничения (например, като се има предвид по-горе материал, всички предположения, които бяха направени и всички ограничения поставени върху материала, включен в доклада);
- План, по който се изгражда логическата структура на доклада.
Основната част на курсовият проект е основната част, която включва всички факти и материали от съществено значение за разбирането на проблема. Обикновено има три раздела:
- Теории, модели и хипотези. Този раздел е задължителен, защото представя теоретичната основа за разработването на проекта;
- Материали и методи. Това е една част, в която се описват използваните материали и начина, по който е било извършено;
- Резултати. Този раздел обобщава усилията и дава информация за откритото или изследваното.
Заключение. Това е последната част на доклада и включва обобщение на основните моменти. Ако са установени въпроси или проблеми, които остават нерешени, се включват в заключението.
Включването на таблици с данни, изчисления, спецификация, данни за експериментални конфигурация и друга информация е необходимо за пълнота. |
|